Strona główna >> Oferta >> Magnetyzer      dół 
Magnetyzery - skuteczna metoda
usuwania kamienia kotłowego...

Magnetyzery...

Jak to działa?

Przepływając w ziemi woda w swoich normalnych warunkach posiada dodatni ładunek magnetyczny. Dzięki temu rozpuszcza składniki mineralne mające potencjał ujemny. Rozpuszczone w wodzie minerały transportowane są następnie do instalacji wodociągowych, w których woda traci swój ładunek dodatni. Zawarte w niej sole osadzają się na ściankach rur i urządzeń grzewczych, tworząc twardy, trudny do usunięcia osad (kamień kotłowy), powodując znaczne straty energii i awarie urządzeń.

Silnie skupione, jednobiegunowe oddziaływanie magnetyczne nadaje wodzie ponownie potencjał dodatni i powoduje uporządkowanie molekuł na poziomie jonowym. Cząsteczki minerałów nie krystalizują się na ściankach, zaś dotychczas nagromadzony przez lata kamień jest rozmiękczany i wypłukiwany, aż do oczyszczenia instalacji.

Do budowy magnetyzera wykorzystano najnowszą generacje spieków ceramicznych, charakteryzujących się niezmienną z upływem czasu trwałością silnego pola magnetycznego. Stosy magnetyczne umieszczone są w ten sposób, że zawsze skierowane są do przepływającego medium biegunem dodatnim (południowym). Wpływ pola ujemnego jest skutecznie zekranowany stalową zworą.

Stałe pole magnetyczne, w odróżnieniu od zmiennego (mającego negatywny wpływ na organizm) jest analogiczne do pola ziemskiego. Wykorzystanie jego wpływu na przepływające media jest efektem wieloletnich badań i doświadczeń zespołu Petera Kulisha. Ich rezultatem jest opracowanie i wdrożenie do produkcji unikalnej serii magnetyzerów wodnych do zastosowań domowych i przemysłowych. Oprócz rozwiązania problemów związanych z kamieniem kotłowym, magnetyzery zmniejszają lepkość i napięcie powierzchniowe cieczy, stabilizują odczyn pH na najkorzystniejszym poziomie, usuwają nadmiar chloru, wstrzymują procesy korozyjne i uwalniają istniejące osady, przyspieszają i skracają czas procesów oczyszczania ścieków (flokulacji, koagulacji aeracji, dekarbonizacji itd.). W odróżnieniu od metod chemicznych nie powodują usuwania warstwy cynku z instalacji.

Magnetyzery stosowane są wszędzie tam, gdzie czynnikiem jest ciecz (woda): wymienniki ciepła, instalacje wody pitnej i podgrzewacze wody, chłodnie wieżowe i wentylatorowe, myjnie, odżelaziacze, pralnie, baseny kąpielowe, oczyszczalnie ścieków, rolnictwo i ogrodnictwo.

Magnetyzery produkcji MGI chronione są licznymi patentami i posiadają status produktu zalecanego do stosowanie przez agencje rządowe USA (National Vendor Status/Stock GSO7F-5161A).

Gwarancje

Wszystkie produkty firmy MGI objęte są wieczystą gwarancją na skuteczność działania (Life Time Warranty).

Zalety stosowania

  • znaczne oszczędności przy podgrzewaniu wody,
  • korzyści płynące z miękkiej wody,
  • mniejsze wydatki na środki zmiękczające, piorące i czyszczące,
  • instalacja zawsze drożna i bez kamienia.

 

szczególnie polecamy...

 

Miło nam poinformować Państwa o działalności związanej ze sprzedażą
i serwisem gwarancyjnym
i pogwarancyjnym analizatorów spalin firmy MRU, która dzięki wysokiej jakości swoich produktów zdobyła popularność i uznanie w całej Europie.

 

ATMOS jest to jeden z największych europejskich producentów kotłów na węgiel i drewno. Asortyment składa się ze zgazujących kotłów na drewno (od 14 do 100 kW) oraz na węgiel i drewno (od 18 do 80 kW). Wyroby te wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród użytkowników drewna opałowego i instalatorów.

Nasza firma rozszerzyła ofertę o nowoczesne systemy instalacyjne firmy REHAU: systemy instalacji wody pitnej, systemy podłączeń do grzejników, systemy rurowego ogrzewania i chłodzenia podłogowego...

 

REHAU - RAUBASIC press - system 6 bar do instalacji wody pitnej i instalacji centralnego ogrzewania wewnątrz budynków........
Kotłownia o wielu zaletach:
akumulacja ciepła, zabezpieczenie kotła przed zagotowaniem wody, separacja pomiędzy układem zamkniętym i otwartym, szybkie grzanie ciepłej wody użytkowej, możliwe podłączenie kolektorów słonecznych.

Stosowanie magnetyzerów zapobiega osadzaniu się kamienia kotłowego na ściankach instalacji grzewczych. Powoduje to znaczne oszczędności przy podgrzewaniu wody i zapewni drożność instalacji grzewczej.

Systemy solarneSystemy solarne:
Ceny energii cieplnej ciągle rosną, kryzysy światowe pokazują nam, że rynek energii potrafi być nieprzewidywalny, dlatego też kolektory słoneczne pozwolą nam na korzystanie z czystej energii mądrze oszczędzając.
Systemy solarne

O firmie  |  Oferta  |  Referencje  |  Promocje  |  Kontakt  |  Dojazd      góra 
Projekt i wykonanie
MULTITECHNIKA - Technologie Internetowe